انجیر ریجاب

انجیر ریجاب

انجیر ریجاب

ریجاب منطقه ای گردشگری در شهرستان دالاهو با آبشار و باغ های فراوان انجیر و گردو می باشد و سرزمینی اسرار آمیز با تاریخی کهن و آثاری به جا مانده از حکومت دوره ساسانیان است.

این منطقه به دلیل ارتفاع و کوهستانی بودن و فراوانی آب رودخانه ای، محل تولید یکی از بی نظیرترین انجیرهای مرغوب در کشورمان است که هر ساله محصولات آن به همه استان های کشور و همچنین خارج از کشور ارسال می شود. انجیرهای سیاه و زرد سرشار از قند طبیعی محصولات باغی این منطقه هستند.

انجیر زرد این منطقه پس از چیدن در تابستان به صورت کاملا طبیعی و  در آب وهوای کوهستان در مقابل آفتاب گرم تابستان پهن می شود و بدون هیچ مواد افزودنی خشک می شود و سپس به شکل سنتی بسته بندی و به نقاط مختلف ارسال می شود که البته عمدتا به خارج از کشور صادر می شود.انجیر خشک منبع بسیار خوبی برای پتاسیم می باشد و همین موضوع سبب می شود برای افرادی که دارای فشار خون هستند، میوه ای مناسب باشد. انجیر دارای مقدار بالایی فیبر است، از این رو  در خانم ها سبب کاهش ابتلا به سرطان سینه می شود. 

همچنین انجیر به دلیل دارا بودن کلسیم برای پیشگیری از پوکی استخوان مفید است و به دلیل آنکه سطح بالایی از قند طبیعی را به صورت طبیعی آزاد می کند، برای میل کردن در اول صبح و یا به صورت میان وعده بسیار عالی است. خصوصا برای افرادی که زود انرژی خود را از دست می دهند .هم چنین برای ورزشکاران خانم های خانه دار و افرادی که اهل پیاده روی هستند بسیار مناسب است.

آیا به دنبال خرید این محصول هستید؟

برای اطلاع از قیمت و نحوه خرید این محصول بر روی دکمه روبه رو کلیک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.