بِنَه یا پسته کوهی

بِنَه یا پسته کوهی

بِنَه یا پسته کوهی

بَنِه یا پسته ی کوهی با نام علمی Pistacia atlantica درختی سرده بوده که گونه های مختلفی از آن وجود دارد. درختی است دارای برگ‌های تک شانه‌ای با میوه ای کروی شکل به قطر حدوداً ۵ میلی‌متر که ابتدا صورتی، سپس قرمز و در زمان رسیدن کامل، پوشش میوه سبز رنگ می‌شود.

بنه یکی از درختان با برکت است که در کوه های زاگرس به وفور پیدا می شود. ارتفاع درخت بنه تا ۷ و یا حتی ۹ متر نیز می رسد که بیشتر در قله‌های پرارتفاع، پرتگاه‌ها و مناطق دور دست کوهستانی می‌روید. میوه این درخت به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بنه منبع تولید شیره «سقز» یا آدامس طبیعی است. به حقیقت پسته کوهی با خواص اعجاب انگیزش، کیمیایی بی همتا از زاگرس زیباست که خواص دارویی و غذایی زیادی دارد.

خواص درمانی بنه

بنه علاوه بر مصرف خوراکی، خواص درمانی مختلفی دارد. از شیره درخت بنه برای درمان زخم های چرکین و عفونی و نیز برای تسکین دردهای مفصلی و روماتیسمی استفاده می کنند. روغن بنه سبب باز کردن گرفتگی صدا و ضد پلاک های عروقی است. همچنین برای درمان کمر درد، یرقان، درد زانو و فلج موثر است. برگ بنه خاصیت ضد سرطانی و آنتی اکسیدانی قوی دارد.

بنه مسکن درد کمر، درد پشت و درد قولنج بوده و ضماد بنه در درمان ورم ها و زخم های سخت مفید است و از آن جایی که بنه دارای ویتامین های A و اقسام B و D است، مقوی اعصاب می باشد و ترک لب را معالجه کرده و از شب کوری جلوگیری می کند. همچنین در درمان نرمی استخوان و جلوگیری از آن مفید است.

پسته کوهی یا بنه

طبع تازه بنه گرم و خشک است و خوردن میوه بنه جهت تقویت نیروی جنسی مفید بوده، مدر و قاعده‌ آور بوده و برای درمان اسهال‌های ساده از دم کرده پوست و برگ این گیاه می‌ توان استفاده کرد. همچنین جهت رفع کم ‌خونی نیز از بنه استفاده می شود.

پسته کوهی

برای رویش مو از ضماد سوخته آن استفاده می شود. این ضماد برای بیماری گری (طاسی) هم خوب است، اما خوردن زیاد آن برای گرم مزاجان مضر است. استفاده از روغن بنه برای صاف شدن صدا توصیه شده است، روغن و میوه بنه پاک کننده اخلاط سینه و ریه است. همچنین این روغن جهت بیماری لقوه و فلج نیز خوردن روغن بنه و ماساژ عضو با آن توصیه شده است. افرادی که سختی ترشح ادرار دارند نیز می توانند از روغن بنه استفاده کنند، مقدار خوردن روغن بنه در حدود ۱۰ گرم است .

معمولاً در غذاهای محلی مثل کشک به جای گردو از بنه استفاده می شود. برای پاک کردن کبد و رفع سردرد نیز می ‌توان از ترشی بنه استفاده کرد.

ترشی یکی از فراورده های ارزشمندی که از بنه تولید می شود و بسیار خوشمزه و خوش طعم است. برای تهیه ترشی پسته کوهی از سرکه انگور و سبزیجات معطر استفاده می شود.

پسته کوهی

ترشی ای که عرضه می شود در اردیبهشت ماه و در بهترین شرایط این محصول را از درختان چیده شده و به صورت خانگی و با حفظ تمامی موازین بهداشتی تهیه شده است.

بنه
آیا به دنبال خرید این محصول هستید؟

برای اطلاع از قیمت و نحوه خرید این محصول بر روی دکمه روبه رو کلیک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.