سنندج پایتخت موسیقی ایران

سنندج پایتخت موسیقی ایران

سنندج پایتخت موسیقی ایران

سنندج پایتخت موسیقی ایران

با اعلام یونسکو اسامی شهر‌هایی که به شبکه خلاق ملحق شدند اعلام شد که در این میان سنندج نیز به عنوان شهر خلاق موسیقی در فهرست یونسکو ثبت جهانی شده است.

به گزارش ایرنا، شهردار سنندج روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از برنامه‌های شهرداری و شورای شهر در این دوره پیگیری جهت ثبت جهانی سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی بود که با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و استفاده از پتانسیل و نظر هنرمندان و صنعتگران پروپوزال این طرح آماده و به دفتر یونسکو در فرانسه ارسال شد.


پایتخت موسیقی

حشمت اله صیدی با بیان اینکه در راستای رصد برنامه‌های فرهنگی سایتی به ۲ زبان فارسی و انگلیسی طراحی شد و تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری در آن بارگذاری شد، اضافه کرد: مقرر شد در ماه نوامبر، یونسکو شهر‌هایی که پتانسیل لازم جهت ملحق شدن به شبکه شهر‌های خلاق جهانی دارند را اعلام کند.

وی یادآور شد: امروز یونسکو اسامی شهر‌هایی که به شبکه خلاق ملحق شدند را اعلام کرد که سنندج نیز به عنوان شهر خلاق موسیقی ثبت جهانی شده است.

صیدی افزود: انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی یکی از مهمترین رویدا‌های مهم فرهنگی است که در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و جذب گردشگر در آینده تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با تقدیر از زحمات استاندار و سایر مسئولان استانی ابراز امیدواری کرد، با تلاش همه جانبه بتوانیم درآینده در جهت رشد و شکوفایی فعالیت‌های فرهنگی وهنری بویژه در عرصه موسیقی گام‌های اساسی برداریم.

تاکنون در ایران شهر‌های اصفهان بعنوان شهر خلاق صنایع دستی و رشت به عنوان شهرخلاق غذا ثبت جهانی شده است.

شهرداری شهر سنندج به تازگی اقدام به دیوارنگاری‌ها و نصب آثار حجمی با موضوع موسیقی کرده است. این اتفاق در استای انتخاب شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی توسط سازمان یونسکو در آبان‌ماه سال گذشته است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از اتفاقاتی که باعث ایجاد انگیزه در هنرمندان عرصه‌های مختلف می‌شود قدرنهادن هنر آنهاست که البته ارج نهادن به هنرمندان صرفا به مراسم تجلیل و تکریم محدود نمی‌شود. تمجید از هنرمندان راه‌‌های مختلفی دارد که برخی از آنها به لحاظ مالی نیز بودجه و هزینه بسیار نمی‌طلبند و تنها به خلاقیت و خوش سلیقه‌ای مسئولان و متولیان نیاز دارد.

نگارش آثار گرافیتی و دیوارنگاره‌ها یکی از همین ابزارهاست که علاوه بر زیباسازی محیط، عموم مردم را از اتفاقات و موضوعات مختلف مطلع می‌سازد و تا حدودی بر فرهنگ آنها موثر خواهد بود. یکی از اتفاقات خوب در این زمینه دیوارنگاری‌های شهر سنندج با موضوع موسیقی و مشاهیر و هنرمندان عرصه موسیقی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.