که‌لانه

که‌لانه

که‌لانه نخستین پیتزای طبیعی

در فصل بهار که رستاخیز دانه و گونه های مختلف گیاهان در  مناطق کوهستانی و در قله کوههای که هنوز انباشته از برف است و زیر برگ درختان و درمیان شاخه های تیغ دار درخت ارجن خصوصا در سایه های رطوبت گیر (نسار) گیاه سیر کوهی (کنیوال یا پیرچک یا پیچگ) با هزاران خاصیت شناخته شده و شاخته نشده سر بر می آورد و بهار را با رنگ های سرخ و سفید و سبز و هم چنین بوی تند و تیزش خوش آمد می گوید.

به یمن این رویش مردم با ذوق مردم کرد نشین یک نان مخصوص را با ترکیب این گیاه تهیه می کنند که پس از برشته شدن در روغن حیوانی سرخ می کنند و به همراه دوغ محلی میل می کنند اگر خیلی خوش شانس باشید دوغ محلی را با برف و یخ های باریده در ارتفاعات خنک می کنند که نشاط روحی و جسمی را به آدمی هدیه می کند.

از این نوع نان به عنوان قدیمی ترین فست فود و قدیمی ترین پیتزا در تاریخ بشر یاد می کنند با این تفاوت که این خوراکی سرشار از خواص مفید و ارزشمندی است که پس از صرف آن بدن شما خودش این قضاوت را بهتر انجام می دهد.

کلانه اغلب به عنوان میان و عده و یک وعده کامل مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که طول عمر این گیاه بسیار کوتاه است مردم نیز با اشتیاق فراوان فرصت بهار را برای صرف آن غنیمت می شمارند.

در بسیاری از مناطق کرمانشاه و کردستان و بعضا توسط کرد زبانان اذربایجان غربی پخته می شود و همانند یورو در حوزه اروپا در سرتاسر کردستان رسمیت دارد. توصیه می کنیم در فصل بهار اگر سفری به کردستان داشتید حتما خوردن کلانه را تجربه کنید.

گیاه پیرچک به دلیل داشتن خواص بی نظیر در تصفیه کبد و رفع عفونت های گوارشی و در درمان افرادی که دارای فشار خون هستند بسیار کارآمد است اما لازم است بدانید که به دلیل قدرت خاص این گیاه مصرف زیاد آن ممکن است باعث افت فشارخونتان هم بشود که نیاز به مقداری احتیاط هم دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.